LT | RU
LT:
RU:
AU:

DUK

Kokios mano galimybės dalyvauti programoje? Ar aš tinkamas?

Nuo ko pradėti kai apsisprendžiau vykti?

Ar man reikia vizos norint vykti į Australiją?

Skaityti daugiau >
 

MIGRACIJA Į AUSTRALIJĄ

KODĖL AUSTRALIJA?

Ten išvykti įmanoma visiems:

Lengva susirasti darbą – nedarbo lygis vienas mažiausių pasaulyje

Bene maloniausias klimatas (žinoma, jei jūsų nesutrikdys švęsti Kalėdas vidurvasary)

Tik Australijoje galite pamatyti išskirtinius gyvūnus (žinoma, kengūrų, koalų, aligatorių būna ir zoologijos soduose, bet tai juk ne tas pats)

Kasdien tobulinsite anglų kalbos žinias (jei tik nebendrausite vien su lietuviais)

Lietuvos piliečiai priskiriami pirmam vizos gavimo lygmeniui, tad lengviausiai gauna vizas

Po studijų gausite pasaulyje pripažįstamą diplomą/sertifikatą

Australiją pasaulinė krizė palietė bene mažiausiai, nes ekonomikos augimas ten tik sulėtėjo, bet nesustojo ir nesumažėjo

Turėsite galimybę studijuoti ir dirbti, laisvu laiku galėsite keliauti.


Truputis Australijos istorijos

Pirmieji žmonės į Australiją atklydo prieš 42-48 tūkst. metų. Jie buvo australų aborigenų pirmtakai, atklydo iš pietryčių Azijos. Dauguma jų buvo medžiotojai ir rinkėjai, tikėjo dvasiomis ir kūrė tautosaką. Labai gerbė žemę ir tikėjo sapnų karalyste.

Australijoje nebuvo didelių suiručių, karų, perversmų, todėl ir požiūrį į gyvenimą australai turi visiškai kitokį nei europiečiai ar amerikiečiai.

 

Politika

Australija yra federacinė valstybė. 1931-aisiais buvo priimtas Vestminsterio statutas, kuriuo valstybės galva pripažintas Britanijos monarchas, nors kartu Australija yra visiškai savarankiška valstybė. Karalienė skiria generolą-gubernatorių, kuris turi teisę įsikišti konstitucinės krizės atveju, nors kitais atvejais jis atlieka tik atstovavimo funkcijas.

 

Sostinė

Skirtingai nei dauguma mano, Australijos sostinė yra Kanbera. Šis miestas yra pusiaukelėje tarp Sidnėjaus ir Melburno, nutolęs nuo vandenynų. Kanberoje gyvena apie 100 tūkst. gyventojų. Mažo miestelio paskelbimas sostine leido jį labiau apgyvendinti, sutelkti politines jėgas, sukelti turistų susidomėjimą.

 

Ekonomika  

Australijos ekonomika stipriai išsivysčiusi. BVP lygis žmogui panašus kaip vakarų Europos valstybėse. Šalis buvo pripažinta trečia iš 170 pagal išsivystymą (žurnalas „Ekonomist“ 2005). Ekonominis augimas tęsiasi nepriklausomai nuo pasaulį užgriuvusios krizės. Bene svarbiausios tokio augimo priežastys yra vykdomos reformos: privatizacija, dereguliavimas, mokesčių sistemos reforma.

 

Demografija 

Australijos demografija apima ir gyventojų tankumą, ir etninę sudėtį, ir religinį susiskirstymą. Gyventojų skaičius kasmet padidėja 1.2 % ir 2003 metais pasiekė 20 milijonų. Australija yra 53-ioje vietoje pagal gyventojų tankumą šalis pasaulyje. Absoliuti dauguma gyventojų įsikūrę miestuose ir yra krikščionys. Didelė dalis australų  (760 tūkst. 2002-2003 metais) gyvena už šalies ribų. Valstybinė kalba yra anglų, tik ją vartoja apie 80% gyventojų. Kitos dažniausiai sutinkamos kalbos: kinų (2,1%), italų (1,9%), graikų (1,4%).

 

Kultūra

Šiuolaikinė Australijos kultūra  - tikras Vakarų kultūros atspindys. Daugiausia dėmesio skiriama Jungtinėms Amerikos Valstijoms ir Jungtinei Karalystei. Stengiamasi lygiuotis, domimasi naujienomis, perimamos tradicijos. Didelę reikšmę turėjo ir 1850-ųjų emigracijos banga ir emigrantų antplūdžiai po pasaulinių karų. Taigi jaučiama ir europietiška įtaka, ir vėliau atsiradusių Amerikos ir pietryčių Azijos kultūrų invazija.

 

Flora ir fauna

Nors didžiausią kontinento dalį apėmusios dykumos ir pusdykumės, Australijoje yra įvairių kraštovaizdžių: nuo pakalnių pievų iki tropinių džiunglių. Maždaug 85 % augalų, 84 % žinduolių, 45 % paukščių, 89 % gėlavandenių žuvų – būdingi tik Australijai. Australijos faunoje sutiksite kloakinių būrio atstovų: ančiasnapių, echidnų, įvairių sterblinių gyvūnų: koalų, kengūrų, vombatų ir paukščių: emu, kakadu ir kukabara. Dingai Australijoje atsirado aborigenų ir indoneziečių prekybos ir mainų dėka. Dauguma augalų ir gyvūnų išmirė pasirodžius aborigenams; kiti (pavyzdžiui Tasmanijos tigras) išmirė atsikrausčius europiečiams.

 

UAB "Ismira Group" klientams nuvykus į Australiją siūloma išskirtinė galimybė susitikti su migracijos teisininku ir nemokamai gauti konsultaciją apie galimybes pasilikti gyventi Australijoje. Norėdami pasinaudoti šia galimybe, susisiekite su mūsų partneriu "Ozzie Studyccare" agentūra ir susitarsite dėl artimiausio susitikimo.

Pastaba: gyvai susitikti ir bendrauti su migracijos teisininku galėsite tik Sidnėjaus mieste.


 

Mūsų biurai

UAB „Ismira Group“
Gelvonų g. 2, LT-07149 Vilnius, Lietuva
Tel.: +370 5 2405444
Tel.: +370 6 8330955
E-mail: migration@ismira.lt
Skype: migration-ismira

 

UAB „Ismira“
Turgaus g. 29-1, LT-91249 Klaipėda, Lietuva
Tel.: +370 46 345009
Tel/fax.: +370 46 345621

 

ĮVYKIAI

 

Grupės nariai